Skip to content

Tarihçe

Tarihçe

SKYRUNNİNG SPOR KULÜBÜ® DERNEĞİ TARİHÇESİ

 

T.C. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya gelen yedi gerçek kişi tarafından 5253 sayılı Dernekler Kanunu ve 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre dernek tüzüğü hazırlanmış ve 26/10/2018 tarihinde T.C. Antalya Valiliğine müracaat edilmiştir. İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan kapsamlı araştırma neticesinde, kurucuların Skyrunning Spor Kulübü® Derneği adıyla hazırladıkları tüzük resmen kabul edilip onaylanmış ve dernek 09/04/2019 tarihinde tüzel kişilik kazanmıştır.

Dernek spor kulübü olarak faaliyet göstermek için 19/06/2019 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığına müracaat etmiştir. Renkleri mavi-yeşil-beyaz, ayırıcı işareti Skyrunning Türkiye® olmak üzere Skyrunning Spor Kulübü® Derneği, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor siciline 10/07/2019 tarihinde tescil edilmiştir.

Skyrunning Spor Kulübü® Derneği Türkiye Atletizm Federasyonu, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu üyesi olup atletizm ve dağcılık spor disiplinlerinin çeşitli branşlarında aktif olarak faaliyet göstermektedir.

Language »